Възможно ли е Еконт да правят това нарочно?

• 2 Отговора
  • 1357 Прегледи
*

Неактивен neromare

• Нов
  • *
  • 30
  • +0/-0
Днес обсъждахме с един приятел огромното количество върнати пратки, и той ми подхвърли като шега: "Сигурно Еконт сами си поръчват пратки, които после никой не търси, и ние плащаме." Което ми се стори невероятно интересно. За да не ме обвини някой в клеветничество, че вече се навъдиха всякакви кънтове, верно, кой спира някой, да поръчва от фалшиво име? По този начин се генерира огромно количество върнати пратки, които изпращача плаща при всички положения.

Дори и това не е работа на Еконт, може да е работа на офис на Еконт, който получава % от преминали и обработени пратки през този офис. Също натежава към това ми разсъждение и факта, че от Speedy съм нямал върнати.

Мнения?

*

Неактивен posh1233

• Нов
  • *
  • 4
  • +0/-0
Re: Възможно ли е Еконт да правят това нарочно?
« Отговор #1 -: февруари 18, 2019, 05:37:41 pm »
Напълно е възможно. Напоследък аз от 6 пратки, 2-3 потърсени.. за другите никой дори не приема обаждането от еконт. Почти всеки ден ходя да си взимам обратно върнатите пратки. А иначе със Спиди 80% от хората не искат да се занимават, макар че доставките са на много по-ниски цени, незнайно защо.

*

Неактивен neromare

• Нов
  • *
  • 30
  • +0/-0
Re: Възможно ли е Еконт да правят това нарочно?
« Отговор #2 -: април 15, 2019, 06:44:01 am »
Напълно е възможно. Напоследък аз от 6 пратки, 2-3 потърсени.. за другите никой дори не приема обаждането от еконт. Почти всеки ден ходя да си взимам обратно върнатите пратки. А иначе със Спиди 80% от хората не искат да се занимават, макар че доставките са на много по-ниски цени, незнайно защо.

Според мен със Спиди "не искат да се занимават", защото Спиди нямат всеобхватна офисна мрежа, което и е големия проблем. Почти на всяка пресечка, поне във Варна и Бургас, предполагам и в София и в Пловдив ... има офис на Еконт. Което е много удобно, ако не можеш да стоиш вкъщи и да чакаш куриер. Можеш да отидеш в свое, удобно време да си вземеш пакета, а и доставката е по-евтина така.